Uczennice nie chcą korzystać z neutralnych płciowo toalet wspólnie z chłopcami

Świat
Uczennice nie chcą korzystać z neutralnych płciowo toalet wspólnie z chłopcami
Zdj. ilustracyjne fot. Flickr/Matthew Rutledge

Rodzice i uczniowie londyńskich szkół mają dość transpłciowych toalet. Uważają, że godzą one w poczucie bezpieczeństwa dziewczynek oraz mają zły wpływ na ich zdrowie. Niektóre dziewczęta nie korzystają bowiem z toalety przez cały dzień, ryzykując infekcje.

Coraz więcej szkół podstawowych i średnich w Londynie instaluje toalety unisex. Trend ten wynika z chęci większej integracji dzieci, które identyfikują się jako osoby transpłciowe i chcą korzystać z tych samych udogodnień, co płeć przeciwna.

 

Walka z dyskryminacją powodem… dyskryminacji

 

Ta sytuacja nie jest jednak komfortowa dla wielu uczennic, którym brakuje intymności w takich miejscach. Jak opisuje "The Mail", niektóre dziewczęta nie korzystają z toalet przez cały dzień, ryzykując infekcje. Aby nie musieć odwiedzać toalet, nie piją nawet wody.

 

Część dziewcząt, które miesiączkują, są tak zaniepokojone dzieleniem się toaletami z chłopcami, że decydują się nawet na pozostanie w tym czasie w domu.

 

Rodzice oraz nauczyciele uczniów ze szkoły Deanesfield w zachodnim Londynie powiedzieli dziennikowi, że uczennice czują się głęboko nieswojo lub nawet niebezpiecznie, dzieląc toalety z uczniami płci męskiej. W ubiegłym miesiącu wystosowali petycję przeciwko wprowadzeniu toalet unisex. Uważają, że nie skonsultowano z nimi tego pomysłu.

 

"Kabiny są otwarte u dołu i u góry, starsi uczniowie mogą z łatwością wspinać się po toaletach i podglądać" - denerwuje się matka, która ma w szkole córki w wieku czterech i ośmiu lat.

 

"Szkoły są wprowadzane w błąd"

 

Zdaniem Stephanie Davies-Arai z Transgender Trend, ​​szkoły są wprowadzane w błąd przez niektóre organizacje "transaktywistów". Przekonuje, że nie jest prawdą, iż brak toalet unisex jest łamaniem przepisów o równouprawnieniu. Przedstawicielka Transgender Trend podkreśliła, że ​​istnieją wyraźne wyjątki od obecnych przepisów dotyczących równości, co oznacza, że ​​w szkołach mogą być zarówno oddzielne toalety dla osób tej samej płci, jak i dla osób transseksualnych, i jest to całkowicie legalne.

 

Rzecznik szkoły Deanesfield zapewnił, że szkoła będzie nadal wspierać rodziców, reagując na wszelkie obawy z ich strony.

 

Lekarze oraz politycy apelują do  szkół, aby wypracowały rozwiązania, które zapewnią komfort uczennicom.

emi/grz/ dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie