Szukali substancji psychotropowych, znaleźli bombę. Ewakuacja w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polska
Szukali substancji psychotropowych, znaleźli bombę. Ewakuacja w Ostrowcu Świętokrzyskim
Polsat News

Bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, ważącą około 100 kg, znaleziono w Ostrowcu Świętokrzyskim w piwnicy budynku niedaleko dworca kolejowego. Ewakuowano mieszkańców w promieniu 500 metrów od niewybuchu. Akcja rozbrajania pocisku już się zakończyła.

Jak poinformowała asp. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., sprawa zaczęła się od zatrzymania 31-letniego mieszkańca tego miasta, który miał przy sobie substancje odurzające i środki psychotropowe.

 

- Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam ujawnili kolejne substancje odurzające i środki psychotropowe, a w piwnicy natknęli się na niewybuch z czasów II wojny światowej – relacjonowała asp. Wrzesień.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców została podjęta decyzja o ewakuacji. Na miejsce wezwano saperów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Akcja rozbrajania pocisku trwała około pół godziny.

 

- To był pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej kaliber 88 mm. Teraz pocisk będzie przechowany w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Będzie tam do czasu wydania decyzji przez prokuratora o skierowaniu biegłego sądowego do pobrania próbek z tego pocisku – powiedział st. chor. sztab. Robert Krasowski, dowódca Patrolu Rozminowania.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie