12-latek bił i dusił rówieśniczkę w szkole, a inny uczeń to nagrał. Sprawą zajęła się policja

Polska
12-latek bił i dusił rówieśniczkę w szkole, a inny uczeń to nagrał. Sprawą zajęła się policja
Google Street View
Szkoła Podstawowa w Porębie, w której doszło do ataku

12-letni uczeń VI klasy szkoły podstawowej w Porębie pod Myślenicami (woj. małopolskie) pobił, a następnie dusił rówieśniczkę. Zdarzenie nagrał świadek – inny uczeń – który w internecie zamieścił filmik obrazujący sytuację. Sprawę, na zlecenie sądu rodzinnego, bada policja.

- Do zdarzenia doszło 2 października, a dyrektor szkoły doniósł nam o tym dwa dni później – powiedział we wtorek Dawid Wietrzyk, oficer prasowy policji w Myślenicach.

 

Jak wyjaśnił, sytuacja rozegrała się w szkolnej szatni. Zajście nagrał świadek – inny uczeń, a filmik zamieścił w internecie. - Na nagraniu widać, że chłopak najpierw uderza dziewczynę, potem ją dusi i można wnioskować, że ona traci przytomność – opisywał oficer prasowy.

 

Zaznaczył, że uczestnicy zdarzenia nie ukończyli 13. roku życia, co oznacza, że nie mają zdolności do czynności prawnych, czyli nie oni sami, a ich rodzice i opiekunowie odpowiadają za ich czyny.

 

Sprawą zajął się sąd rodzinny w Myślenicach, na którego zlecenie policja przesłuchuje świadków. Sąd może zobowiązać rodziców lub opiekunów dziecka do zastosowania środków wychowawczych (np. upomnienie), zadośćuczynienia pokrzywdzonej i naprawienia wyrządzonej szkody.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie