Bójka nastolatek w Lubinie. Szkoła wyciąga konsekwencje

Polska

15-letnia uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie (woj. dolnośląskie), która uczestniczyła w bójce, została wyrzucona ze szkoły. Konsekwencje mogą spotkać również drugą uczestniczkę bójki oraz uczniów, którzy kibicowali bijącym się nastolatkom.

Dwie 15-latki szarpały się i okładały pięściami na ulicy przed budynkiem Zespołu Szkół nr 1 oraz III LO w Lubinie. Towarzyszyły temu wzajemne wyzwiska.

 

Jedna z nastolatek przypłaciła bijatykę wstrząśnieniem mózgu i wizytą w szpitalu, druga trafiła do Policyjnej Izby Dziecka.

 

Bójkę zarejestrował jeden ze świadków. Na nagraniu widać, że wszystko działo się na oczach innych uczniów, którzy nie tylko nie reagowali, ale wręcz dopingowali nastolatki do walki.

 

Uczestniczki bójki poniosą konsekwencje swojego zachowania. Jedna z 15-latek, uczennica liceum, została już wyrzucona ze szkoły.

 

- Podjęliśmy decyzję o skreśleniu z listy uczniów uczennicy, która brała udział w bojce - powiedział Polsat News Artur Pastuch, dyrektor III LO w Lubinie.

 

- Nie mam pewności, że konflikt pomiędzy tymi dwiema dziewczynami nie będzie narastać i znów nie dojdzie do bójki - dodał w rozmowie z portalem lubin.pl.

 

Niewykluczone, że podobny los spotka również drugą z dziewczyn, która jest uczennicą Zespołu Szkół nr 1.

 

- Odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej oraz spotkanie Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Na tej podstawie podejmę decyzję czy 15-latka zostanie skreślona z listy uczniów - przekazał portalowi lubin.pl dyrektor placówki Dariusz Tomaszewski.

 

Konsekwencji mogą się również spodziewać uczniowie, którzy obserwowali bójkę i nie reagowali. Grozi im naganna ocena z zachowania lub nagana dyrektora.

 

Oprócz konsekwencji wynikających z regulaminu szkolnego, obie 15-latki odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

dk/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, lubin.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie