Opona z bąblami większymi niż pięść. Autem przywiózł dzieci do szkoły

Moto
Opona z bąblami większymi niż pięść. Autem przywiózł dzieci do szkoły
Derbyshire Roads Policing Unit

Policjant z angielskiego Derby patrolował ulice w okolicy jednej ze szkół. Kiedy zobaczył kierowcę wysadzającego dzieci przed szkołą, nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Przednia opona w aucie była pełna bąbli. Niektóre z nich były ogromne.

Policjant nakazał kierowcy natychmiast udać się do warsztatu i wymianę opony na nową. Zanim jednak kierowca odjechał, funkcjonariusz zrobił zdjęcie, by nikt nie podejrzewał, że przesadził. Faktycznie widząc stan opony trudno uwierzyć, że ktoś nie zauważył jej stanu.


Takie zdeformowania opony, jak widać na zdjęciu, powstają zwykle w wyniku uderzenia w krawężnik lub wjechania w dziurę. Czasami może oznaczać, jazdę ze zbyt niskim ciśnieniem w oponach.

 

Jednak liczba bąbli, które pojawiły się na tej oponie, była niezwykle duża. Wybrzuszenia pojawiły się na całym jej obwodzie.

 

 

Przedstawiciele Public Protection Team są pewni, że policjant uratował kierowcę przed kosztowną naprawą, a być może przed czymś znacznie gorszym. 

 

Nawet najmniejsza deformacja dyskwalifikuje oponę z dalszego użytkowania. Jazda z wybrzuszeniami grozi bowiem jej wybuchem, a to może doprowadzić do groźnego wypadku. 

grz/ "Ripley&Heanor News", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie