"Był odpychany również przez tych, którzy lali krokodyle łzy w kościele". Kukiz o K. Morawieckim

Polska

- Był odpychany przez blisko ćwierć wieku. Również przez tych, którzy wczoraj lali krokodyle łzy siedząc w pierwszych rzędach w kościele - mówił o Kornelu Morawieckim Paweł Kukiz w "Śniadaniu w Polsat News". Lider Kukiz'15 przytoczył fragment jednej z ostatnich rozmów, jaką odbył z marszałkiem seniorem. - PiS mnie nie chce - miał mówić ojciec premiera.

Marszałek senior Sejmu VIII kadencji Kornel Morawiecki spoczął w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, w tym premier Mateusz Morawiecki, a także prezydent Andrzej Duda, politycy i przyjaciele.

 

Marszałek senior został wybrany do Sejmu z list Kukiz'15. - Był ogromnym marzycielem, ten pragmatyzm polityczny był gdzieś na trzecim planie - mówił w "Śniadaniu w Polsat News" Paweł Kukiz.

 

Jak podkreślił, Kornel Morawiecki był fizykiem. - Fizycy mają bardzo otwarte umysły, inaczej podchodzą do rzeczywistości niż przeciętny człowiek i czasami myślał również abstrakcyjnie i pewne abstrakcje chciał wprowadzać w życie - mówił.

 

- Człowiek był odpychany przez blisko ćwierć wieku. Również przez tych, którzy wczoraj lali krokodyle łzy siedząc w pierwszych rzędach w kościele. Dla mnie pobyt na tej mszy pożegnalnej był dość przykry. Miałem różne myśli dot. właśnie hipokryzji - dodał Kukiz.

 

Pytał o możliwość wspólnego startu

 

Lider Kukiz'15 podkreślił, że Kornel Morawiecki "był odpychany przez 25 lat, nawet ostatnio, kiedy z WiS (Wolni i Solidarni, partia Kornela Morawieckiego - red.) chciał startować".

 

Kukiz przytoczył fragment jednej z ostatnich rozmów, jaką odbył z marszałkiem seniorem - "jakiś miesiąc temu". Kornel Morawiecki miał zapytać Kukiza o możliwość startu przedstawicieli jego partii na listach Kukiz'15 w wyborach do europarlamentu. 

 

- Odpowiedziałem: przepraszam cię, ale ty masz tak PiS-owski wizerunek w tej chwili, że ja nie bardzo widzę miejsce - relacjonował Kukiz.

 

"Boją się mnie"

 

Polityk miał zapytać marszałka seniora, czy pytał o ewentualny wspólny start w Prawie i Sprawiedliwości. - Oni mnie nie chcą, oni się mnie boją - miał odpowiedzieć Kornel Morawiecki.

 

Kukiz zwrócił się do rzecznika rządu Piotra Müllera. - Niech pan nie kiwa głową, bo ja nie kłamię. Ja relacjonuję swoją rozmowę z kornelem - mówił.

 

- Czasami lepiej po prostu nie wypowiedzieć kilku słów, niż powiedzieć za dużo - odpowiedział rzecznik rządu.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Śniadanie w Polsat News" dostępne są w zakładce Programy.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie