Książę Harry pozwał dwa tabloidy. Miały podsłuchiwać jego pocztę głosową

Świat
Książę Harry pozwał dwa tabloidy. Miały podsłuchiwać jego pocztę głosową
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / POOL

Brytyjski książę Harry, wnuk królowej Elżbiety II, złożył w Wysokim Trybunale pozew przeciw wydawcom tabloidów "The Sun" oraz "Daily Mirror" w związku z domniemanym podsłuchiwaniem jego poczty głosowej i odsłuchiwania nagranych na nią wiadomości - potwierdził w piątek Pałac Buckingham.

Nie podano, kiedy domniemane przestępstwo miało mieć miejsce, ale dziennikarz stacji BBC, który zajmuje się sprawami rodziny królewskiej przypuszcza, że sprawa ma związek ze skandalem podsłuchowym z początku pierwszej dekady XXI wieku.

 

Niezależnie od tej sprawy kilka dni temu żona księcia Harry’ego Meghan Markle pozwała wydawców gazety "Mail on Sunday" w związku z publikacją jej prywatnego listu do ojca.

 

Książę nawiązał do śmierci swojej matki

 

W związku z tą sprawą książę Harry wydał oświadczenie, w którym napisał o "bolesnych" posunięciach mediów, które zmuszają parę do działania. Nawiązując do osoby swojej matki, księżnej Diany, do której śmierci media się przyczyniły, wyraził "głęboką obawę, że historia może się powtórzyć".

 

Rzeczniczka News Group Newspapers (NGN) - wydawcy "The Sun" oraz niedzielnego "News of the World" - potwierdziła otrzymanie pozwu w imieniu księcia, ale oświadczyła, że wydawnictwo nie będzie na razie komentować tej sprawy.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie