Cztery partie w Sejmie. Duża przewaga PiS nad konkurencją w przedwyborczym sondażu

Polska
Cztery partie w Sejmie. Duża przewaga PiS nad konkurencją w przedwyborczym sondażu
Polsat News

Gdyby wybory odbyły się w miniony czwartek, z dużą przewagą wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. PiS z 256 mandatami mogłoby liczyć na samodzielną większość w parlamencie.

Z przeprowadzonego dla Onetu sondażu wynika, że na partię rządzącą swój głos oddałoby 44,3 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem równym 23,4 proc., co daje 137 mandatów. Na Lewicę zagłosowałoby 12 proc. badanych, co przekłada się na 50 mandatów.

 

Do Sejmu dostałaby się też PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 5,9 proc. badanych (19 mandatów). Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja (3,6 proc.). Niemal 10 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos. Jeden mandat przypadnie Mniejszości Niemieckiej - podaje onet.pl.

 

56,8 proc. chce oddać głos 

 

Spośród badanych, 56,8 proc. zadeklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach.

 

W dniach 7-11 października, czyli w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, w programie "Gość Wydarzeń" emitowanym tuż po głównym wydaniu "Wydarzeń", na antenie Polsat News zostaną przeprowadzone wywiady z liderami pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Codziennie widzowie będą mogli zobaczyć rozmowę z jednym z liderów.

 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. 

 

W niedzielę o godziny 19:50 w Polsat News i w internecie na polsatnews.pl wieczór wyborczy "Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019". Tuż przed 21:00 program będzie transmitowany również na głównym Polsacie.

msl/luq/ onet.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie