7-letnia dziewczynka zginęła potrącona przez ciężarówkę. Jechała na rowerku [ZDJĘCIA]

Polska

Siedmioletnia dziewczynka zginęła na miejscu w Raczycach niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Dziecko zostało potrącone przez wywrotkę, gdy jechało na rowerze, najprawdopodobniej po chodniku przy ul. Leśnej. Na miejscu jest policja i prokurator. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, ale śledczy zdecydowali o pobraniu mu krwi do badań.

Do wypadku doszło tuż przed godz. 8:00 w piątek, 4 października. Jego przyczyny nie są jeszcze znane.

 

- 7-latka, która jechała rowerem, została potrącona przez samochód ciężarowy, wywrotkę. Niestety w wyniku tego zdarzenia dziewczynka poniosła śmierć na miejscu - powiedziała Małgorzata Michaś z Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Dodała, że policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. - Mężczyzna był trzeźwy, ale oczywiście została pobrana od niego krew do dalszych badań - zaznaczyła.

 

Przekazała również, że wstępne informacje wskazują na to, iż dziewczynka prawdopodobnie jechała chodnikiem. - Aczkolwiek wszystko musi zostać dokładnie wyjaśnione - podkreśliła.

 

  

 

Ulica, na której doszło do tragedii łączy się z główną drogą w Raczycach - ul. Odolanowską - podał serwis wlkp24.info. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku.

 

Polsat News
Polsat News

 

 

hlk/ml/wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie