Ukradł ze sklepu 35 butelek alkoholu. Pomagał mu kolega pracujący na kasie

Polska
Ukradł ze sklepu 35 butelek alkoholu. Pomagał mu kolega pracujący na kasie
Policja

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 22-letniego kasjera jednego ze sklepów spożywczych i jego 19-letniego kolegę, z którym umówił się, by ten przyszedł na zakupy i wyniósł znacznie więcej niż to, za co faktycznie zapłaci - powiedział rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów na warszawskim Śródmieściu. 22-letni kasjer umówił się ze swoim 19-letnim kolegą, aby ten przyszedł do sklepu i wyniósł z niego towar. - Wszystko sobie wcześniej dokładnie zaplanowali, nie przewidzieli jednak, że będą obserwowani - przekazał nadkomisarz Szumiata.

Jak tłumaczył policjant, 19-latek przyszedł na zakupy i "do wózka włożył 29 butelek wódki, 3 butelki whisky, 3 butelki wina oraz słodycze i nabiał, po czym podjechał do kasy, gdzie czekał już na niego jego kolega". - 22-latek nabił na kasę kilka pozycji, a na resztę towaru przymknął oko pozwalając tym samym wyjść z nim bezkarnie ze sklepu - dodał. Łącznie suma strat wyniosła ponad tysiąc złotych.

Całe zdarzenie widziała ochrona sklepu, która poinformowała policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie