Nastolatkowie kradli perfumy, żeby mieć pieniądze na imprezę

Polska
Nastolatkowie kradli perfumy, żeby mieć pieniądze na imprezę
Policja Warszawa Śródmieście

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież perfum. Uzyskane w ten sposób pieniądze miały być przeznaczone na imprezy - powiedział we wtorek rzecznik śródmiejskiej policji nadkomisarz Robert Szumiata.

Jak przekazał nadkomisarz Robert Szumiata, kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 18 lat oraz ich 16-letnia koleżanka mogli kraść perfumy z warszawskich sklepów od mniej więcej dwóch miesięcy.

 

Pomysłodawcą miała być 16-latka

 

Według Szumiaty, "perfumy były chowane do toreb, plecaków czy też kieszeni spodni i wynoszone ze sklepu z pominięciem kas sklepowych".

 

- Pomysłodawcą tego, aby kraść markowe kosmetyki i sprzedawać je później w lombardzie była 16-latka - powiedział policjant, dodając, że "to ona za pomocą jednego z internetowych komunikatorów +zwoływała+ wśród swoich znajomych chętnych do popełniania tych przestępstw".

 

Według ustaleń śledczych pieniądze ze sprzedaży perfum miały być przeznaczone na imprezy.

 

Zarzuty

 

Podczas ostatniego zdarzenia, po którym cała czwórka została zatrzymana, ukradziono z jednego ze sklepów perfumy warte ok. 1000 zł.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, a jedno z nich dodatkowo usłyszało zarzut posiadania narkotyków.

 

Za kradzież dorosłym zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawa 16-letniej pomysłodawczyni znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!