Brutalne pobicie przypadkowego mężczyzny w Poznaniu. Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawców

Polska

Poznańska policja poszukuje bezskutecznie sprawców brutalnego pobicia, do którego doszło w maju. Mimo publikacji pojedynczych kadrów z nagrania zarejestrowanego przez monitoring nie zgłosili się świadkowie. Komenda Miejska zdecydowała się na opublikowanie wideo. Funkcjonariusze liczą, że świadkowie rozpoznają sprawców.

Do pobicia doszło 8 maja wieczorem, w kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

 

Sprawcy bez żadnego powodu zaatakowali mężczyznę, bili go pięściami i kopali - podała policja.

 

- Około 21:30 dwóch niezidentyfikowanych do tej pory sprawców brutalnie pobiło mieszkańca kamiennicy. Najpierw zaatakowali go pięściami, później zaczęli kopać leżącego. Po wszystkim uciekli - powiedział reporterowi Polsat News podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

 

Jak dodał, "przy tak bestialskim ataku zdarzenie mogło się skończyć tragicznie".

 

Przedmiot przypominający pistolet

 

Na nagraniu upublicznionym przez poznańską policję widać, jak dwaj mężczyźni wchodzą na korytarz kamienicy. Jeden z nich trzyma w ręce przedmiot przypominający pistolet. Wybija nim szyby na klatce schodowej. 

 

Komenda ujawniła także drugie wideo, na którym widać moment pobicia. W drzwiach pojawia się mężczyzna, lokator kamienicy. Sprawcy atakują go, biją pięściami i przedmiotem przypominającym broń. Gdy ofiara upada, sprawcy zaczynają ją kopać.

 

W kadrze widać również kobietę, która przytrzymuje drzwi wejściowe.

 

Policjanci po raz pierwszy opublikowali wizerunki w czerwcu. Niestety do tej pory nie udało się potwierdzić tożsamości sprawców napaści.

 

Wszystkie osoby, które rozpoznają napastników proszone są o kontakt pod numerem telefonu 61 84 12211 lub 61 84 12212.

 

las/hlk/wka/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze