"Straciłem matkę i patrzę, jak żona pada ofiarą tych samych sił" Książę Harry z żoną pozwali tabloid

Świat
"Straciłem matkę i patrzę, jak żona pada ofiarą tych samych sił" Książę Harry z żoną pozwali tabloid
Royal Family/Twitter

Wnuczek brytyjskiej królowej Elżbiety II książę Harry i jego żona Meghan Markle podjęli we wtorek kroki prawne przeciwko gazecie "Mail on Sunday". Sprawa ma związek z publikacją prywatnego listu księżnej Sussexu.

"Moja żona stała się jedną z najnowszych ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanie przeciwko ludziom bez zastanowienia się nad konsekwencjami - napisał książę Harry w oświadczeniu - Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kocham, zostaje upokorzony do tego stopnia, że nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił".

 

"Kampania mająca na celu publikowanie fałszywych historii"

 

Reprezentująca książęcą parę kancelaria prawna Schillings oskarżyła gazetę o opublikowanie listu w ramach "kampanii tej grupy medialnej, mającej na celu publikowanie historii fałszywych i celowo uwłaczających księżnej, a także jej mężowi".

 

"Wszczęliśmy postępowanie w związku z naruszeniem prywatności, naruszeniem praw autorskich i wspomnianym wyżej programem medialnym" - napisała w komunikacie kancelaria. Nie podano szczegółowych informacji na temat ujawnionego listu oraz daty jego publikacji. Wyjaśniono jedynie, że wniesienie pozwu zostało opłacone prywatnie przez księcia Harry'ego i jego żonę.

 

35-letni książę Harry to syn księcia Karola i Diany, księżnej Walii, która w 1997 roku zginęła w Paryżu w wypadku samochodowym, gdy auto, którym jechała, uciekało przed paparazzi.

 

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze