"100 afer PiS" - nowa akcja Koalicji Obywatelskiej. Fogiel: trudno do tego podejść poważnie

Polska
"100 afer PiS" - nowa akcja Koalicji Obywatelskiej. Fogiel: trudno do tego podejść poważnie
Kadr ze spotu 100 afer PiS/Youtube

Afera SKOK, Getback, Piebiaka - to tylko trzy ze "stu afer PiS", których spis na stronie o tym samym tytule umieściła Koalicja Obywatelska. "Partia, która ma w nazwie prawo oraz sprawiedliwość od tych wartości jest najbardziej w tej chwili odległa" - podkreślił na wtorkowej debacie wyborczej Borys Budka (PO). - Widać, że PO nie ma pozytywnego pomysłu na kampanię - zauważył Radosław Fogiel (PiS).

"Każdy miesiąc przynosi informacje o nowych aferach, w które zamieszani są politycy PiS. Służby i wymiar sprawiedliwości kierowane przez polityków obozu władzy nie robią nic, żeby te afery wyjaśnić! Polska stała się miejscem gry o interesy PiS! Nam żadna afera nie umyka, po wygranych wyborach rozliczymy je wszystkie" - czytamy na 100aferpis.pl

 

"Banaś i Misiewicz są symbolami tej władzy"

 

Stronę sfinansował Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO., N i PL Zieloni. Znalazła się na niej lista stu zagadnień, nazwanych przez autorów strony "aferami" z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Po kliknięciu na dany tytuł, pojawia się krótki opis, nazwiska powiązanych osób oraz źródła, z których można dowiedzieć się więcej.

 

- Niestety, mamy bardzo wiele afer, których nie sposób opisać w ciągu 30 sekund. Dlatego już dzisiaj zapraszam państwa na stronę 100 afer PiS. Tam pokażemy każdą aferę, rozliczymy każde kłamstwo. Będziecie mogli państwo zobaczyć, że partia, która w nazwie ma prawo i sprawiedliwość od tych wartości jest najbardziej w tej chwili odległa, a Banaś, Misiewicz są symbolami tej władzy - mówił we wtorek Budka.

 

 

"Polki i Polacy zasługują na bezpieczne jutro, a nie 100 afer PiS"

 

W mediach społecznościowych posłów i sympatyków opozycji pojawiły się wpisy gratulujące Budce wygranej w debacie oraz zachęcające do zapoznania się z treściami na 100aferpis.pl.

 

 

 

"Najbardziej zdegenerowany rząd"

 

Poseł PO-KO Paweł Olszewski ocenił na środowej konferencji prasowej, że obecny rząd jest "najbardziej zdegenerowanym", jaki Polska miała do tej pory.

 

- Ten rząd w zasadzie codziennie funduje Polakom kolejną aferę. Zdajemy sobie sprawę, że te sto afer Prawa i Sprawiedliwości, to tylko czubek góry lodowej - powiedział.

 

Marcin Kierwiński (PO) dodał, że strona 100aferpis.pl zawiera "gotową listę" do badania dla przyszłego, niezależnego prokuratora generalnego, którego powołanie ma w swym programie wyborczym Koalicja Obywatelska.

 

- To lista rzeczy, którymi będzie musiał się zająć, po to, aby rozliczyć rządy PiS - zaznaczył poseł. Zarzucił przy tym obecnie rządzącym i prokuraturze brak woli badania "afer" Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Tylko PiS, PiS, PiS"

 

Do sprawy odniósł się zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. W rozmowie z polsatnews.pl stwierdził, że "po raz kolejny widzimy brak pozytywnego pomysłu na kampanię PO".

 

- Nie mają oni również sensownych propozycji programowych. To ciągle ta sama śpiewka: tylko PiS, PiS, PiS. Trudno do tego podchodzić poważnie, jeśli próbuje się połączyć pijanego funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej z marszałkami Sejmu i Senatu, z czego śmieją się nawet internauci - podkreślił polityk.

 

Przeciwnicy opozycji dodatkowo zarzucają, że powieliła ona pomysł PiS, który opublikował na facebookowym profilu "wykaz afer PO-PSL". Na liście znalazły się m.in. afery: Amber Gold, taśmowa czy hazardowa.

ac/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie