"Mocna" ekipa w Fiacie Punto. Alkohol, dopalacze i poszukiwany

Polska
"Mocna" ekipa w Fiacie Punto. Alkohol, dopalacze i poszukiwany
Polsat News

W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że kierująca autem 22-latka miała w organizmie blisko promil alkoholu i nie miała prawa jazdy. Przy jednej z pasażerek policjanci znaleźli dopalacze. Inny z pasażerów, 33-latek, próbował uciec z miejsca kontroli. Po jego pochwyceniu wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, tuż przed północą w Zelowie (woj. łódzkie). Policjanci zatrzymali wówczas do kontroli drogowej Fiata Punto.

 

Zamiana miejsc

 

Gdy tylko auto się zatrzymało, wybiegł z niego mężczyzna. Zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, jednakże już po chwili został zatrzymany. Jak się okazało, 33-letni pasażer fiata uciekał, gdyż był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

 

W czasie, kiedy jeden z funkcjonariuszy zatrzymywał uciekiniera, kierująca autem zamieniła się miejscami w samochodzie z pasażerem siedzącym z tyłu. Wkrótce okazało się, że 22-latka miała w organizmie blisko promil alkoholu i nie miała prawa jazdy.

 

Autem podróżowała jeszcze jedna osoba, nietrzeźwa 26-latka. Prze niej policjanci znaleźli z kolei dopalacze.

 

Do trzech lat za dopalacze

 

Poszukiwany 33-latek najbliższy czas spędzi za kratami. 22-letnia mieszkanka gminy Zelów odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem bez uprawnień, za co grozi jej kara do dwóch lat więzienia.

 

26-letnia mieszkanka gminy Widawa usłyszała zarzut posiadania nowych substancji psychoaktywnych, za co grozić mogą trzy lata pozbawienie wolności.

zdr/ml/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie