Chcieli ukraść paliwo do rurociągu tłoczącego nieczystości do "Czajki"

Polska
Chcieli ukraść paliwo do rurociągu tłoczącego nieczystości do "Czajki"
strazmiejska.waw.pl

Dwóch mężczyzn próbowało ukraść paliwo do pomp wspomagających rurociąg tłoczący nieczystości do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Przeszkodzili im strażnicy patrolujący okolicę budowy.

Do zdarzenia doszło w piątek 27 września.

 

- Strażnicy miejscy zabezpieczający rurociąg, którym płyną nieczystości do oczyszczalni "Czajka" około godziny 18:30 spostrzegli z mostu Marii Curie-Skłodowskiej samochód dostawczy marki opel, który znajdował się na drodze gruntowej - poinformował polsatnews.pl Jerzy Jabraszko, referent prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.   

 

Pięć beczek i nerwowe zachowanie

 

Jak dodaje funkcjonariusz, tylne drzwi do auta były otwarte, a przed nimi stało pięć beczek. Strażników zainteresowało również nerwowe zachowanie mężczyzn, którzy kręcili się obok samochodu. Nie wyglądali oni na robotników.

 

- Strażnicy zeszli z mostu, a na ich widok mężczyźni pospiesznie wsiedli do auta i odjechali w kierunku ul. Farysa -  wyjaśnił Jabraszko.

 

Okazało się, że beczki (cztery 60-litrowe i jedna 30-litrowa) zawierają paliwo do pomp zasilających tymczasowy rurociąg transportujący nieczystości do oczyszczalni "Czajka". W sumie 270 litrów.

 

Na miejscu zjawił się patrol policji, który przejął dalsze czynności.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie