Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Indonezji. Setki osób bez dachu nad głową

Świat
Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Indonezji. Setki osób bez dachu nad głową
PAP/EPA/BNPB / HANDOUT

Do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które w czwartek nawiedziło wschodnią Indonezję - poinformowała w niedzielę indonezyjska agencja ds. usuwania skutków katastrof BNBP. Setki tysięcy ludzi pozostaje w tymczasowych schronieniach.

Wcześniejszy bilans mówił o 20 ofiarach śmiertelnych.

 

Setki domów zniszczonych

 

Ponad 150 osób zostało rannych, a ponad 200 tysięcy ludzi pozostaje w tymczasowych schronieniach - przekazał w niedzielę rzecznik BNBP Agus Wibowo. W pobliżu szpitali i szkół rozbito specjalne namioty, do których ewakuowano osoby pozbawione dachu nad głową.

 

PAP/EPA/BNPB / HANDOUT

W czwartek rano we wschodniej prowincji Moluki doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5. Zniszczeniu uległy setki domów, kilkadziesiąt budynków użyteczności publicznej i elementów infrastruktury, w tym głównym most w mieście Ambon.

 

Indonezja, która jest archipelagiem 17 tys. wysp i wysepek, usytuowana jest na styku trzech płyt tektonicznych - indopacyficznej, australijskiej i euroazajtyckiej, przez co jest szczególnie narażona na silne trzęsienia ziemi. Indonezja położona jest w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, charakteryzującym się dużą aktywnością sejsmiczną.

 

Wstrząsy na Filipinach

 

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 st. nawiedziło w niedzielę rano prowincję Davao Occidental w południowej cześci Filipin - poinformował Filipiński Instytu Wulkanologii i Sejsmologii.

 

Na razie nie ma informacji o ofiarach lub stratach materialnych.

 

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości 126 km na południowy wschód od miasta Jose Abad Santos.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie