Trzęsienie ziemi o magnitudzie sześciu stopni w Turcji. Są ranni

Świat
Trzęsienie ziemi o magnitudzie sześciu stopni w Turcji. Są ranni
Google Maps/ Denizli/ zdj. ilustracyjne

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0 nawiedziło w czwartek po południu zachodnią część Turcji. Agencja AP informuje o zniszczonych budynkach i co najmniej 23 osobach rannych.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w okolicach miasta Bozkurt, w prowincji Denizli. Miejscowe służby poinformowały o kilku zniszczonych budynkach i uszkodzeniach innych konstrukcji. Do szpitala trafiły 23 osoby, na razie nie ma informacji o stanie ich zdrowia.

 

- Trzęsienie trwało 15 lub 20 sekund. Kilka domów zostało zniszczonych, dachy się zawaliły, ściany mają głębokie pęknięcia. Dzięki Bogu nikt nie zginął ani nie doznał poważnych obrażeń - powiedziała burmistrz Bozkurt Birsen Celik. Dodała, że władze miasta zaapelowały, aby ludzie powstrzymali się od powrotów do zniszczonych budynków.

 

W wyniku wstrząsów uszkodzonych zostało także kilka domów w pobliskim mieście Tutluca, ale według jego burmistrza nikt tam nie doznał obrażeń. W pobliskiej wiosce Agdan zawalił się minaret tamtejszego meczetu, a w Denizli przerwana została ceremonia ślubna.

 

Trzęsienie było odczuwalne w sąsiednich prowincjach Antalya, Mugla, Isparta i Burdur, gdzie wielu ludzi również wpadło w panikę i wybiegło z domów na ulice. Według tureckich służb sejsmologicznych po wstrząsie głównym nastąpiło około 20 wstrząsów wtórnych.

 

dc/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie