Ochroniarz saudyjskiego króla Salmana zginął w "prywatnej scysji"

Świat
Ochroniarz saudyjskiego króla Salmana zginął w "prywatnej scysji"
Pixabay.com/ Alexas_Fotos

Czołowy ochroniarz króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza as-Sauda został zastrzelony podczas - jak to ujmują władze - prywatnej scysji - poinformowała w niedzielę na Twitterze saudyjska telewizja państwowa.

Jak przekazano, generał dywizji Abdul Aziz al-Fagham zginął w strzelaninie w mieście Dżudda na zachodzie kraju, nad Morzem Czerwonym.

 

W jednozdaniowym wpisie na Twitterze podano, że al-Fagham był "ochroniarzem Kustosza Dwóch Świętych Meczetów", czyli znajdujących się na terytorium Arabii Saudyjskiej świętych miejsc islamu: Świętego Meczetu w Mekce i Meczetu Proroka w Medynie. Tytuł taki noszą saudyjscy monarchowie.

 

Więcej szczegółów nie podano. Saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych nie skomentowało sprawy.

 

Strzelał do niego przyjaciel

 

Kilka godzin później saudyjska agencja prasowa podała, że przyjaciel al-Faghama strzelił do niego i go zabił, a także zranił innego Saudyjczyka i filipińskiego pracownika. Okoliczności zajścia są na razie niejasne.

 

Saudyjczycy składają w mediach społecznościowych kondolencje w związku ze śmiercią al-Faghama i opublikowali jego zdjęcia w pracy. Na jednym z nich widać, jak najwyraźniej pomaga zawiązać buty 83-letniemu królowi Salmanowi; inne pokazuje, jak ochrania jego poprzednika, zmarłego w styczniu 2015 r. króla Abd Allaha ibn Abd al-Aziza as-Sauda.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie