Bezdomny miał molestować dziewczynkę. 39-latek aresztowany na trzy miesiące

Polska
Bezdomny miał molestować dziewczynkę. 39-latek aresztowany na trzy miesiące
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Pexels

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 39-letniego bezdomnego Adama G. tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyzna jest podejrzany o molestowanie 11-letniej dziewczynki.

W piątek decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie Adam G. podejrzany o molestowanie 11-letniej dziewczynki został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wnioskowała o to prokuratura.

 

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie w czwartek postawiła 39-latkowi zarzut doprowadzenia małoletniej dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej. Jak powiedział rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski miało dojść do "molestowania przez dotyk".

 

Z ustaleń prokuratury wynika, że bezdomny mężczyzna był już karany za podobne czyny. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia.

 

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia

 

Podejrzany został przesłuchany w prokuraturze. Jego wyjaśnienia, jak określił Gąsiorowski, były "mało konkretne", miał powiedzieć śledczym, że - był pijany, nie wie co się działo, bo jak wypije, to traci pamięć.

 

Za przestępstwo, którego popełnienie zarzucono podejrzanemu, grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Podejrzany to 39-latek pochodzący z Miastka (Pomorskie). Nie ma stałego meldunku. Ostatnio przebywał w schronisku dla bezdomnych w Koszalinie.

 

Pokrzywdzona dziewczynka została przesłuchana przed sądem.

 

Dziewczynka chciała w parku zbierać kasztany

 

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziewczynka pojechała rowerem w okolice parku, przy pętli autobusowej "Chełmoniewo", zbierać kasztany, gdzie podszedł do niej "nieznany mężczyzna, który poprzez użycie siły fizycznej oraz groźby zmusił ją do pójścia z nim w kierunku parku".

 

Płaczącą dziewczynkę idącą z obcą osobą zauważył przejeżdżający w pobliżu znajomy rodziny dziewczynki - jej sąsiad. Zatrzymał się i podbiegł do dziecka. Wówczas 39-latek się oddalił.

 

Rodzice 11-letniej dziewczynki zawiadomili policję. Ta rozpoczęła intensywne poszukiwania podejrzewanego o przestępstwo przeciwko wolności seksualnej małoletniej. W środę 39-latek został zatrzymany.

dc/luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze