Kidawa-Błońska złożyła kwiaty na grobach Płażyńskiego i Adamowicza

Polska
Kidawa-Błońska złożyła kwiaty na grobach Płażyńskiego i Adamowicza
PAP/Marcin Gadomski

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) złożyła w piątek w Bazylice Mariackiej w Gdańsku kwiaty na grobach b. marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Kidawie-Błońskiej towarzyszyli w kościele m.in. bliscy zamordowanego prezydenta Gdańska - jego żona Magdalena Adamowicz oraz brat Piotr, prezydenci Gdańska i Sopotu: Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski, liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz syn byłego prezydenta RP Jarosław Wałęsa.

 

PAP/Marcin Gadomski

 

W czasie, gdy Kidawa-Błońska i towarzyszące jej osoby składały hołd obu zmarłym w kościele zakończyła się msza św. Biorący w niej udział biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Zbigniew Zieliński zamienił kilka słów z wicemarszałek Sejmu. Z Kidawą-Błońską i pozostałymi osobami przywitał się także proboszcz Bazyliki Mariackiej ks. Ireneusz Bradtke.

 

PAP/Marcin Gadomski

 

Paweł Adamowicz 13 stycznia podczas wieczornego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku został zaatakowany kilkakrotnie nożem na scenie przez 27-letniego Stefana W. 53-letni samorządowiec zmarł następnego dnia w szpitalu. Był prezydentem Gdańska przez 20 lat.

 

Maciej Płażyński był marszałkiem Sejmu w latach 1997-2001. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej w wieku 52 lat.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie