Ściana budynku runęła na warzywniak. Ranna została klientka sklepu

Polska

- Przewalająca się ściana budynku uderzyła w blaszany bok warzywniaka. To spowodowało przesunięcie lodówki, która upadła na klientkę sklepu - powiedział reporterowi Polsat News st. bryg. Krzysztof Tryniszewski z Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Do zdarzenia doszło w piątek przy ulicy Sienkiewicza. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

W centrum Grodziska Mazowieckiego trwały prace rozbiórkowe pustostanu usytuowanego obok sklepu z warzywami. W piątkowe przedpołudnie na blaszaną ścianę warzywniaka spadł gruz z rozbieranej kamienicy.

 

Kawał ściany, który spadł na ziemię uderzając w blaszany pawilon spowodował przewrócenie w środku sklepu lodówki, która uderzyła jedną z klientek.

 

- Natychmiast przyjechało pogotowie. Poszkodowana jest w dobrym stanie, choć doznała urazu nogi. Przechodzi szczegółowe badania w szpitalu - mówił reporter Polsat News Artur Molenda.

 

"Wygląda na to, że coś poszło nie tak"

 

Jak wyjaśniał Tryniszewski, "prace rozbiórkowe wymagają pozwolenia".

 

- Zapewne tutaj takie wydano. Jest również plan rozbiórkowy. Wygląda na to, że coś poszło nie tak. Obowiązek zabezpieczenia placu budowy czy rozbiórki spoczywa na wykonawcy - dodał strażak.

 

Sprawę wyjaśniają policja oraz inspektor nadzoru budowlanego. Prace rozbiórkowe pustostanu zostały wznowione.

ac/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie