Zawaliła się część dachu na stadionie holenderskiego klubu

Świat
Zawaliła się część dachu na stadionie holenderskiego klubu
Twitter/AZ Alkmaar

Holenderski klub piłkarski AZ Alkmaar poinformował w mediach społecznościowych o zawaleniu się fragmentu dachu na stadionie. Konstrukcja runęła prawdopodobnie z powodu silnego wiatru.

Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze widać, że zawaleniu uległa spora część dachu na wysokości linii środkowej boiska. Fragmenty dachu spadły na trybuny. 

 

 

Według informacji przekazywanych przez władze klubu, w momencie zdarzenia na stadionie nikogo nie było.  

 

 

AFAS Stadion, na którym występują na co dzień piłkarze pierwszoligowego AZ Alkmaar, został oddany do użytku w 2006 roku i może pomieścić 17 tysięcy ludzi. Oprócz meczów piłkarskich odbywają się na nim liczne wydarzenia kulturalne.

 

W najbliższym ligowym meczu, AZ Alkmaar zagra w niedzielę na wyjeździe z RKC Waalwijk.

 

Kolejny domowy mecz drużyna z Alkmaar ma rozegrać już 15 sierpnia, kiedy zmierzy się w kwalifikacjach do Ligi Europy z ukraińskim FK Mariupol. W zaistniałej sytuacji mecz prawdopodobnie będzie przeniesiony na inny termin, lub na stadion zastępczy. 

 

Holenderski klub poinformował, że "jak najszybciej skonsultuje się z KNVB (Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej -red.) i UEFA w sprawie lokalizacji nadchodzących meczów na swoim stadionie".

 

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie