Tir uderzył w kobiety na przejściu dla pieszych. Jedna osoba nie żyje

Polska
Tir uderzył w kobiety na przejściu dla pieszych. Jedna osoba nie żyje
Polsat News

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Podanin (Wielkopolskie). Śmierć na miejscu poniosła rowerzystka potrącona na przejściu dla pieszych przez ciężarówkę. Droga jest już przejezdna.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik prasowy policji w Chodzieży asp. Karolina Smardz-Dymek, do zderzenia auta osobowego i ciężarówki doszło po godz. 14 na prostym odcinku drogi na przejściu dla pieszych.

 

- Najprawdopodobniej przed przejściem dla pieszych zatrzymał się osobowy hyundai, by przepuścić rowerzystki. W tył samochodu osobowego uderzył tir. Auto zostało wyrzucone na bok drogi, natomiast ciężarówka uderzyła jeszcze w kobiety przeprowadzające przez przejście rowery – powiedziała policjantka.

 

Kierowca ciężarówki był trzeźwy

 

Jedna z rowerzystek poniosła śmierć na miejscu, druga została przewieziona do szpitala, podobnie jak dwie osoby podróżujące samochodem osobowym i kierowca ciężarówki. Policja nie ma informacji o stanie rannych.

 

Oficer prasowy PSP w Chodzieży mł. kpt. Artur Binkowski powiedział , że "dwie osoby podróżujące samochodem osobowym oraz kierowca ciężarówki po wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach".

 

Według policji kierowca ciężarówki był trzeźwy. Droga 11 w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana, wytyczono objazdy. 

las/luq/pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie