Seweryn ma 10 lat i wiele schorzeń, m.in. afazję motoryczną i opóźnienie psychoruchowe

Polska

10-letni Seweryn cierpi na tak wiele schorzeń, że lekarzom trudno postawić konkretną diagnozę. Chłopiec ma zaburzenia neurologiczne, problemy z mową, afazję motoryczną oraz opóźnienia psychoruchowe. Kluczowe dla 10-latka są zajęcia z logopedą oraz całościowa rehabilitacja, których koszt to 1600 zł miesięcznie. Rodzinę Seweryna wspiera Fundacja Polsat.

Historia 10-latka jest szczególna, od urodzenia nie wiedziano co mu dolega. Dopiero od kilku miesięcy rodzice zaczęli aktywnie rehabilitować syna. - U Seweryna podejrzewano zespołu Downa, ale badania genetyczne wykluczyły to podejrzenie - powiedziała w "Nowym Dniu z Polsat News" Agnieszka Grzegorczyk z zarządu Fundacji Polsat.

 

Ciężko postawić diagnozę

 

- Sewery cierpi na zaburzenia natury neurologicznej, ma problemy z mową, afazję motoryczną, opóźnienie psychoruchowe. Wszystkiego  po trochu, ciężko postawić konkretną diagnozę - dodała Grzegorczyk.

 

Dlatego chłopiec potrzebuje kompleksowego wsparcia.

 

Rodzinę Seweryna, który również ma młodszego brata cierpiącego na podobne schorzenia, wspiera Fundacja Polsat. Chłopcy potrzebują rehabilitacji, która miesięcznie kosztuje po 1600 zł.

 

Specjaliści, którzy pracują z chłopcem twierdzą, że po kilku miesiącach regularnej rehabilitacji poprawiła mu się koordynacja oko-ręka, ma też lepszą postawę ciała podczas siedzenia. Kluczowe są jednak zajęcia z logopedą.

 

- Nie raz się już załamałam, ale staram się zrobić wszystko, aby w życiu było jak najprościej – mówi w Polsat News mama chłopców.

 

Informacje jak wspomóc Seweryna oraz innych podopiecznych można znaleźć na stronie Fundacji Polsat.

las/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie