Byli druhowie OSP skazani za podpalenia

Polska
Byli druhowie OSP skazani za podpalenia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/geralt

Wyroki 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności dla Mateusza B. oraz 2 lat i 2 miesięcy dla Kacpra P. orzekł w czwartek Sąd Rejonowy w Chrzanowie. Mężczyźni byli w przeszłości druhami OSP. Zostali oskarżeni o kilka podpaleń, m.in. o spowodowanie pożaru składowiska opon w Trzebini.

Jak poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie, sąd zobowiązał obu mężczyzn do częściowego naprawienia szkód, które wyrządzili, poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonych kwot: 43 tys. 100 zł - Mateusz B. - i 12,5 tys. zł - Kacper P.

Wyrok jest nieprawomocny.

 

Gaszenie pożaru trwało trzy dni

 

Pożar składowiska opon w Trzebini wybuchł w nocy z 26 na 27 maja zeszłego roku. Spłonęło wówczas 46 tys. m sześc. odpadów gumowych. Opanowanie ognia trwało kilkanaście godzin, a dogaszanie trzy dni. W akcji uczestniczyło niemal 300 strażaków. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, z samolotów zrzucano wodę na pobliski las. Później do gaszenia wykorzystywano m.in. wodę z pobliskiego zbiornika Chechło.

 

Podejrzani o podpalenie tego składowiska Matusz B. i Kacper P. - mieszkańcy powiatu chrzanowskiego - zostali zatrzymani w lipcu zeszłego roku. Okazało się wtedy, że to były i wciąż czynny strażak OSP. Mężczyźni odpowiadali przed sądem także za kilka innych podpaleń - m.in. budynków gospodarczych w powiecie chrzanowskim w latach 2016-2018.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie