Bus dachował na autostradzie S8 w Łódzkiem. Dwie osoby nie żyją

Polska
Bus dachował na autostradzie S8 w Łódzkiem. Dwie osoby nie żyją
Google Street View

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku wypadku, do jakiego doszło na drodze ekspresowej S8 w Łódzkiem. W miejscowości Borki dachował bus i uderzył w bariery. Trasa w tym miejscu jest zablokowana. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Poinformowała o tym Edyta Jędrzejewska z Punktu Informacji Drogowej łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jak wyjaśniła do zdarzenia doszło w czwartek kilka minut przed godz. 14. Na 339. kilometrze trasy w miejscowości Borki między węzłami Polichno i Wolbórz z niewiadomych przyczyn dachował bus i uderzył w barierki. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.

 

Policja zorganizowała objazd na węźle Piotrków Trybunalski Północ

 

Rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował, że busem podróżowało dziewięć osób. Ofiarami są dwaj mężczyźni w wieku 60-50 lat, ranna został jedna kobieta i sześciu mężczyzn.

 

Trasa w kierunku Warszawy jest zablokowana oraz lewy pas ruchu w kierunku Katowic. Policja zorganizowała objazd na węźle Piotrków Trybunalski Północ (z S8 na DK 12 do autostrady A1).

 

Według drogowców utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie