24-latek ukradł pieniądze z baru, żeby zapłacić grzywnę sądową

Polska
24-latek ukradł pieniądze z baru, żeby zapłacić grzywnę sądową
KPP Leszno

24-latek z Leszna (Wielkopolskie) zaatakował barmankę w pubie i ukradł pieniądze z utargu. Mężczyzna tłumaczył policji, że potrzebował pieniędzy, aby zapłacić grzywnę sądową. 24-latek został aresztowany; za rozbój grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

- Dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał informację o rozboju dokonanym w jednym z pubów na terenie Leszna. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna, klient lokalu w pewnym momencie podszedł do kobiety pracującej w pubie, używając wobec niej przemocy skradł z szuflady pieniądze pochodzące z utargu w kwocie ponad 1 tysiąca złotych - tłumaczyła w czwartek asp. sztab. Monika Żymełka z KMP w Lesznie.


Jak dodała, policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec Leszna.

 

Teraz będzie miał większe kłopoty


- Śledczy przedstawili 24-latkowi zarzut dokonania rozboju. Mężczyzna przyznał policjantom, że skradzionymi pieniędzmi miał zamiar uregulować sądową grzywnę - podkreśliła Żymełka.


Mężczyzna był już w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy.


24-latkowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

 

emi/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze