Skazana za znęcanie się nad 104-letnią matką znów z nią mieszka. Ma zakaz zbliżania się na 2 metry

Polska
Skazana za znęcanie się nad 104-letnią matką znów z nią mieszka. Ma zakaz zbliżania się na 2 metry
Pixabay.com/ sabinevanerp

78-latka, która została skazana za znęcanie się nad 104-letnią matką odsiedziała karę 3 miesięcy pozbawienia wolności i wyszła na wolność. Córka, która zgotowała sędziwej matce piekło, ponownie z nią zamieszkała. Ma zakaz zbliżania się do matki na odległość nie bliższą niż 2 metry przez kolejne trzy lata.

78-letnia mieszkanka gminy Goleniów znęcała się nad matką od 2017 do czerwca 2019 roku - ustalił Sąd Rejonowy w Goleniowie i w czwartek ogłosił wyrok w tej sprawie, który jest nieprawomocny.

 

Kobieta została aresztowana w czerwcu i odsiedziała 3 miesiące, czyli całą wysokość wymierzonej kary pozbawienia wolności. Oprócz tego kobieta ma obowiązek wykonywania nieodpłatnej pracy w wymiarze 20 godzin w miesiącu przez okres 2 lat.

 

- Sąd skierował również 78-latkę na terapię - powiedział polsatnews.pl rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj. Jak dodał 76-latka ma również zakaz zbliżania się do matki na odległość nie bliższą niż dwa metry, przez najbliższe trzy lata. Kobiety mieszkają razem - potwierdził Szaj.

 

"Biła po plecach, szarpała"

 

Świadkowie, których przesłuchała prokuratura kierując do sądu akt oskarżenia, zeznali, że 78-latka zachowywała się wobec matki agresywnie, ubliżała jej, biła po plecach.

 

Sędziwa staruszka wymagała natomiast opieki i pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności.

 

- Do 26 września obie strony, prokuratura i skazana mogą złożyć wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, co będzie zapowiedzią apelacji - informuje Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie. 

 

las/ml/ polsatnews.pl, gs24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie