Nowa droga ekspresowa ma połączyć Wrocław ze Świdnicą, Wałbrzychem i Bolkowem

Polska
Nowa droga ekspresowa ma połączyć Wrocław ze Świdnicą, Wałbrzychem i Bolkowem
PAP/Jan Karwowski

Powstanie droga ekspresowa, która połączy Wrocław ze Świdnicą, Wałbrzychem i Bolkowem. Jednocześnie budowana będzie zapowiadana już wcześniej trasa S8 z Wrocławia do Kłodzka - zapowiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował w środę na konferencji prasowej we Wrocławiu, że we wtorek Rada Ministrów podjęła historyczną decyzję dla subregionu wałbrzyskiego i południowej części Dolnego Śląska. Rząd znowelizował rozporządzenie w sprawie budowy sieci autostrad i dróg ekspresowych, wpisując w dokument dwie dolnośląskie inwestycje.

 

Droga ekspresowa S8 z Wrocławia do Kłodzka

 

- Wpisano tam budowę nowej drogi ekspresowej, która połączy Wrocław ze Świdnicą, Wałbrzychem i Bolkowem. Będzie również budowana droga ekspresowa S8 z Wrocławia do Kłodzka. To historyczny moment dla subregionu wałbrzyskiego, bo otwiera ten region. Umożliwi to nie tylko mieszkańcom szybsze dotarcie do Wrocławia, ale na pewno wpłynie na rozwój turystyki oraz ułatwi działalność przedsiębiorcom, inwestującym w tym regionie - powiedział Dworczyk.

 

Dodał, że budowa obu dróg będzie szacunkowo kosztować w sumie 8-9 mld zł. Nowa trasa S8 ma mieć długość 80 km, a oznaczona jako droga S5 trasa z Wrocławia przez Sobótkę, do Świdnicy, Wałbrzycha i Bolkowa ma mieć długość ok. 60 km.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie