Kaszmir: liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi wzrosła do 19. Ponad 300 rannych

Świat
Kaszmir: liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi wzrosła do 19. Ponad 300 rannych
Reuters

Do co najmniej 19 wyrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,8 w pakistańskiej części Kaszmiru; rannych zostało ponad 300 osób - poinformowały lokalne władze.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się 23 km od miasta Dźhelam w prowincji Pendżab na północy kraju.

 

Wstrząs miał miejsce na głębokości 10 km i "był odczuwalny w większej części prowincji Pendżab i Chajber Pasztunchwa w północno-zachodnim Pakistanie" - powiedział agencji AFP pakistański meteorolog Muhammad Riaz.

 

- Co najmniej 19 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych - przekazał Sardar Gulfaraz z władz 450-tysięcznego miasta Mirpur, które najbardziej ucierpiało w trzęsieniu ziemi. Poprzedni bilans podawał śmierć ośmiu osób i ponad 70 rannych. Połowa mieszkańców Mirpuru ma dwa paszporty - brytyjskie i pakistańskie.

 

Do niesienia pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi ruszyła pakistańska armia, która zmobilizowała samoloty, ekipy medyczne i oddziały ratunkowe.

 

W trzęsieniu ziemi w październiku 2005 roku w pakistańskiej części Kaszmiru o magnitudzie 7,6 śmierć poniosło ponad 73 tys. osób, a ponad 3,5 mln zostało bez dachu nad głową. W październiku 2015 roku trzęsienie ziemi w Pakistanie i Afganistanie o magnitudzie 7,5 kosztowało życie prawie 400 osób. 

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie