Demi Moore: zostałam zgwałcona w wieku 15 lat. "Zapłacił mojej matce 500 dolarów"

Kultura
Demi Moore: zostałam zgwałcona w wieku 15 lat. "Zapłacił mojej matce 500 dolarów"
Facebook.com/Demi Moore

"To był gwałt. I dewastująca zdrada" - brzmi fragment książki Demi Moore "Inside Out". Aktorka ujawnia w niej, że w wieku 15 lat została zgwałcona przez mężczyznę, który zapłacił jej matce, alkoholiczce, 500 dolarów.

Demi Moore wyznała, że jej matka, Virgina King, zaczęła zabierać ją do barów, gdy aktorka była nastolatką, aby zwrócić uwagę mężczyzn na córkę. Pewnego dnia - jak wspomina Moore - wróciły do mieszkania wraz ze starszym mężczyzną.

 

Chodziła do knajp z córką na przynętę

 

"To był gwałt. I dewastująca zdrada, ujawniona okrutnym pytaniem tego mężczyzny: »jak to jest być sprzedaną za 500 dol. przez własną matkę?«" - brzmi fragment książki aktorki.

 

Moore była gościem programu "Good Morning America" w telewizji ABC. Zapytano ją tam, czy uwierzyła w słowa swojego oprawcy.

 

- W głębi serca czuję, że nie. Nie sądzę, aby to była tak jednoznaczna transakcja, ale dając mu możliwość kontaktu ze mną (matka - red.) naraziła mnie na krzywdę - powiedziała gwiazda amerykańskiego kina.

 

Do gwałtu doszło w Hollywood, gdzie matka aktorki przeprowadziła się po rozstaniu z ojcem Demi Moore.

 

Używki, zaburzenia odżywiania, trauma

 

Aktorka dodała, że wielokrotnie ratowała swoją matkę po jej próbach samobójczych.

 

- Pamiętam, że wyciągałam swoimi dziecięcymi paluszkami pigułki z jej ust - mówiła.

 

W biografii zatytułowanej "Inside Out" aktorka opisuje swoją historię od dzieciństwa po "wspinaczkę po stromych schodach Hollywood".

 

Jak opisuje, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa kosztowały ją później nadużywaniem alkoholu i kokainy oraz zaburzeniami odżywiania.

 

Była żona Willisa i Kutchera

 

Demi Moore to amerykańska aktorka, producentka i reżyserka filmowa i telewizyjna, była modelka. Ma na swoim koncie m.in. dwie nominacje do Złotych Globów, nagrodę Saturn dla najlepszej aktorki za film "Uwierz w ducha", a także cztery Złote Maliny.

 

W 1979 roku poznała i w 1980 poślubiła autora tekstów piosenek Freddy'ego Moore'a. Małżeństwo trwało sześć lat, rozwiedli się 7 sierpnia 1985 r. 21 listopada 1987 r. ponownie wyszła za mąż – za Bruce'a Willisa, z którym ma trzy córki. W 2000 r., po trzynastu latach małżeństwa, podano do wiadomości publicznej informację o rozwodzie pary.

 

24 września 2005 r. poślubiła młodszego o 16 lat aktora Ashtona Kutchera. 17 listopada 2011 r. między Moore a Kutcherem doszło do separacji, a 27 listopada 2013 r. para rozwiodła się.

zdr/hlk/ theguardian.co.uk, news.sky.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie