Alain Delon w szpitalu. Aktor miał wylew i udar mózgu

Świat
Alain Delon w szpitalu. Aktor miał wylew i udar mózgu
Wikimedia Commons/Georges Biard

83-letni legendarny francuski aktor Alain Delon miał kilka tygodni temu "lekki" wylew i udar mózgu, a obecnie "spokojnie odpoczywa" w klinice w Szwajcarii - poinformował w czwartek jego syn Anthony Delon. Dodał, że przebieg funkcji życiowych aktora jest "doskonały".

"Mój ojciec miał udar mózgu i lekki wylew krwi do mózgu. Był operowany w (paryskim szpitalu - red.) Pitie-Salpetriere, gdzie przez trzy tygodnie przebywał na oddziale intensywnej terapii" - napisał Anthony Delon w oświadczeniu przekazanym agencji AFP.

"Jako że według lekarzy przebieg jego funkcji życiowych jest doskonały, a stan - stabilny, wrócił do Szwajcarii i spokojnie odpoczywa w klinice" - poinformował syn artysty.

Dodał, że w Paryżu cała rodzina dyżurowała na zmianę przy łóżku chorego Delona, a teraz przy boku ojca czuwa córka Anouchka, która na stałe mieszka w Szwajcarii.

 

Zagrał w ponad 100 filmach


W połowie czerwca otoczenie Delona informowało, że został przyjęty do amerykańskiego szpitala w Neuilly pod Paryżem. Mówiono wówczas, że cierpi na zawroty i ból głowy, prawdopodobnie w związku z arytmią serca.

Kilka tygodni wcześniej aktor na Festiwalu Filmowym w Cannes z rąk córki otrzymał honorową Złotą Palmę. Bardzo wzruszony wygłosił przemówienie z mrocznymi akcentami, m.in. mówił o "pośmiertnym hołdzie, ale za życia".

W trwającej dekady karierze filmowej Delon, ikona francuskiego kina, zagrał w ponad 100 filmach, m.in. Luchino Viscontiego, Michelangelo Antonioniego czy Jean-Luca Godarda. Partnerowały mu takie gwiazdy jak Brigitte Bardot, Romy Schneider, Annie Girardot czy Catherine Deneuve. Światową sławę przyniosły mu filmy: "Rocco i jego bracia", "Lampart", "Basen". 

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze