Biuro podróży Neckermann Polska odwołuje wszystkie wyloty. "Sytuacja uległa komplikacji"

Polska

"Mając na uwadze dobro klientów" biuro podróży Neckermann Polska odwołuje wszystkie środowe wyloty i na 48 godzin wstrzymuje przyjmowanie wszystkich rezerwacji - wynika z oświadczenie Prezesa Zarządu Neckermann Polska Macieja Nykiela. Właściciel biura, turystyczny gigant Thomas Cook, ogłosił w poniedziałek upadłość.

Neckermann Polska wydało oświadczenie, w którym uzasadnia odwoływanie lotów. "Sytuacja nabrała nowej dynamiki. Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych, spowodowana koniecznością repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC"  - czytamy w komunikacie.

 

Prezes Maciej Nykiel dodaje, że "dla dobra klientów" odwołano wtorkowe wyloty na Zakynthos i Majorkę. Odwołano także wszystkie środowe wyloty i wstrzymano możliwość dokonania rezerwacji.

 

Zapewniał, że będzie "zgodnie z planem" 

 

Jednak w swoim poniedziałkowym komunikacie prezes Neckermann Polska zapewniał, że pomimo upadłości swojego właściciela, "Polscy klienci, zarówno ci, którzy przebywają za granicą, jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje, będą realizowali wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem".

 

Podkreślono wówczas, że polska spółka znajduje się "w stabilnej kondycji finansowej i realizuje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania, wszystkie bieżące rachunki i faktury są zapłacone". 

 

Ponad 600 tys. osób

 

Najstarsza na świecie firma turystyczna Thomas Cook ogłosiła w poniedziałek upadłość wszystkich spółek wchodzących w skład grupy, w tym linii lotniczych Thomas Cook Airlines, pozostawiając bez pomocy setki tysięcy klientów na całym świecie. Ocenia się, że wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe wykupiło u Thomasa Cooka ponad 600 tys. osób na całym świecie. Rozpoczęto akcję sprowadzania ich do kraju.

 

Jak oświadczył dyrektor generalny firmy Peter Fankhauser biuro zostało poddane przymusowej likwidacji. Wydano już zarządzenie powołania likwidatora firmy.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie