Wjechała na chodnik, potrąciła przechodnia. Później uderzyła w motocyklistę i uciekła [WIDEO]

Moto
Wjechała na chodnik, potrąciła przechodnia. Później uderzyła w motocyklistę i uciekła [WIDEO]
YouTube/Krzysztof Janukowicz

"Kobieta w ciemnych okularach, ciemnych spiętych z tylu włosach, w SUV-ie Volvo, najprawdopodobniej XC90, zajechała mi mój pas ruchu (przecięła 2 pasy) powodując brak możliwości manewru" - relacjonował motocyklista z Poznania, który po upadku na torowisko ma złamaną łopatkę i stłuczoną nogę. Kobieta uciekła. Wcześniej wjechała na chodnik i potrąciła pieszego.

Do wypadku doszło w czwartek na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Racławickiej w Poznaniu. Na nagraniu z monitoringu widać, jak czarne volvo, najprawdopodobniej model XC90, wjeżdża na ulicę, przecina dwa pasy ruchu i zajeżdża drogę motocykliście. Kierowca jednośladu nie miał najmniejszej szansy na ucieczkę, został zepchnięty na biegnące wzdłuż drogi torowisko. Doznał złamania łopatki, ma też potłuczoną jedną nogę i zdartą skórę na drugiej.   

 

 

Po zdarzeniu kobieta odjechała z miejsca wypadku. "Właściciel motocykla stara się zebrać nagrania z monitoringu. Policja już jedno widziała, ale niestety nie widać tablic samochodu" - napisał pan Michał, który jechał pożyczonym motocyklem. 

 

 

Szybko zdobyto kolejne nagranie, na którym numery rejestracyjne auta są wyraźne. Widać również na nim, że kierująca volvo kobieta wcześniej wjechała na chodnik, którym poruszała się przez kilkadziesiąt metrów i potrąciła przechodnia. Po chwili dopiero usiłowała włączyć się do ruchu na ul. Grunwaldzkiej. Widać również wyraźnie, jak szybko przejeżdża dwa pasy ruchu i uderza bokiem w motocyklistę, który wpada na tramwajowe torowisko. 

 

Trwa ustalanie tożsamości kierującej volvo. - Jest prowadzone postępowanie w tej sprawie - powiedział polsatnews.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie