Kierowca autobusu miał molestować pasażerki w centrum Gdańska. Usłyszał zarzuty

Polska

17-letnia pasażerka miała być molestowana przez kierowcę rejsowego autobusu, którym przyjechała do Gdańska. Na końcowym przystanku 57-latek miał uniemożliwić nastolatce wyjście z pojazdu, a następnie zacząć ją dotykać. Policja przyznała, że mężczyzna mógł dopuścić się podobnego przestępstwa także w przypadku innej kobiety.

Do ataku na nastolatkę miało dojść w ubiegłym tygodniu na jednym z przystanków w centrum Gdańska. Z autobusu, który zakończył tam bieg, wyszli niemal wszyscy pasażerowie. Kierowca uniemożliwił to jedynie 17-letniej kobiecie.

 

- Miał zagrodzić kobiecie drogę, przytrzymać ją za dłonie i nadgarstki, a następnie dotykać w miejsca intymne - powiedział asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji.

 

Funkcjonariuszy o zdarzeniu poinformowała matka nastolatki. Sąd tymczasowo aresztował już 57-latka na trzy miesiące, a prokuratura postawiła mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i doprowadzenia siłą do poddania się innej czynności seksualnej. Grozi za to nawet 8 lat więzienia.

 

Policja apeluje do świadków i ewentualnych ofiar 

 

Chrzanowski dodał, że kierowcy postawiono też zarzut naruszenia nietykalności cielesnej innej pasażerki. Policja prosi również potencjalne ofiary lub świadków ataków o zgłoszenie się do komisariatów.

 

Reporter Polsat News rozmawiał z innymi kierowcami gdańskich autobusów, którzy są tym zdarzeniem oburzeni. - Ręce opadają. O czym to świadczy, gdy jesteśmy niby zawodem zaufania publicznego? - powiedział jeden z nich.

 

Śledczy nie poinformowali, w której firmie pracował aresztowany 57-latek. Lokalne media, powołując się na nieoficjalne źródła, podały, że prowadził on m.in. autobusy kursujące pomiędzy Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim.

wka/luq/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie