Bił młotkiem, ugodził nożem. Nagranie z ataku nożownika w komendzie w Rybniku [WIDEO]

Polska

Wszedł do komisariatu policji z młotkiem w ręku, kierując się wprost do recepcji i od razu zaatakował młotkiem pracownicę policji. Później sięgnął po nóż. Na polsatnews.pl otrzymaliśmy nagranie z ataku na komendę policji w Rybniku. Jak się okazuje, kobietę uratował policjant, który błyskawicznie rzucił się na napastnika. Ranna trafiła do szpitala, to wieloletnia pracownica cywilna policji.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, w poniedziałek ok. godz. 10 rano do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek. Od razu skierował się w stronę ogólnodostępnego stanowiska informacyjnego, wskoczył na kontuar i próbował zaatakować recepcjonistkę młotkiem.

 

Obezwładniony i zatrzymany

 

Kobieta wybiegła ze stanowiska i próbowała uciec do innego pomieszczenia na terenie komendy, ale nie zdążyła otworzyć drzwi. To tam 63-latek zaatakował i zranił ją nożem w klatkę piersiową.

 

Wtedy do akcji wkroczył zastępca dyżurnego - 39-letni aspirant, który skoczył na napastnika i przytrzymał jego rękę z nożem, udaremniając kolejny cios. 63-latka obezwładniono i zatrzymano, zabezpieczono też niebezpieczne narzędzia, jakie miał przy sobie: nóż i młotek, którymi zaatakował kobietę oraz scyzoryk.

 

 

Wieloletnia pracownica cywilna policji

 

Ranna kobieta trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Wiadomo jednak, że ma uszkodzone płuco, lekarze rozważają operację.

 

  

 

46-latka jest cywilną pracownicą policji, zatrudnioną od 26 lat, ma dorosłego syna. W recepcji rybnickiej komendy pracuje od 2013 r.

 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński polecił komendantowi głównemu policji objęcie poszkodowanej i jej rodziny wszelką pomocą. Również interweniującemu w jej obronie aspirantowi zapewniono pomoc policyjnego psychologa.

 

  

 

Wcześniej niekarany

 

Do szpitala trafił również napastnik, gdzie przechodzi badania, w tym na obecność alkoholu i innych substancji odurzających. To mieszkaniec Rybnika, wcześniej niekarany. Według wstępnych informacji, nie znał swojej ofiary.

 

Śląska Policja

 

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy. 

 

Śląska Policja

 

Komendant wojewódzki policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli komendy wojewódzkiej, którzy zweryfikują prawidłowość postępowania pracowników policji w tej trudnej sytuacji.

prz/pgo/ml PAP, zdj. główne: użytkownik polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie