Targi China Asean Expo. "Stosunek jakości do ceny polskich produktów jest bardzo konkurencyjny"

Technologie

- Stosunek jakości do ceny polskich produktów jest bardzo konkurencyjny w skali globalnej - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, który bierze udział w targach China Asean Expo. Obecnych na nich jest również ok. 20 polskich firm.

W Nanning od 21 do 24 września odbywają się 16. targi China Asean Expo. Polska ma na nich statut państwa partnerskiego. Jest pierwszym krajem europejskim zaproszonym na targi w takiej roli. 

 

Z naszego kraju bierze w nich udział rządowa delegacja i ok. 20 firm. Na miejscu jest również dziennikarz polsatnews.pl, Piotr Witwicki. 

 

"Jest duży potencjał"

 

Sekretarz stanu w resorcie przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa zauważa, że w Polska może się pochwalić m.in. fantastycznymi produktami jubilerskimi, bardzo zaawansowaną produkcją np. wyrobów medycznych oraz swoimi rozwiązaniami w dziedzinie IT.

 

- Naprawdę jest duży potencjał, zarówno jeśli chodzi o handel takimi tradycyjnymi towarami, jak meble, ale również potencjał jeżeli chodzi o nowe technologie - dodaje.

 

Ociepa mówi również, że "stosunek jakości do ceny polskich produktów jest bardzo konkurencyjny w skali globalnej".

 

- To, że polscy przedsiębiorcy nie są obecni w Chinach tak, jakbyśmy chcieli, nie jest winą polskich przedsiębiorców, tylko swego rodzaju brakiem otwartości ze strony chińskiej - dodaje.

 

Współorganizatorem m.in. rząd Chin

 

Targi China Asean Expo odbywają się co roku, a jego współorganizatorami są rząd Chin oraz dziesięć państw członkowskich ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) i Sekretariat ASEAN. 

 

CAEXPO należą do dziesięciu najbardziej wpływowych tego typu przedsięwzięć w Chinach.

pgo/zdr/ polsatnews.pl, rp.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze