"Będę roznosić ulotki". Była premier Ewa Kopacz zapowiada zaangażowanie w kampanię KO

Polska
"Będę roznosić ulotki". Była premier Ewa Kopacz zapowiada zaangażowanie w kampanię KO
PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Role się odwróciły, czas spłacić swój dług; będę roznosić ulotki, będę chodzić na spotkania wyborcze – zapowiedziała w sobotę w Poznaniu Ewa Kopacz (PO), która w majowych wyborach zdobyła mandat europosła. Zapowiedziała zaangażowanie w kampanię lokalnych polityków PO.

Ewa Kopacz dostała się do Parlamentu Europejskiego z okręgu wielkopolskiego. W sobotę zorganizowała konferencję prasową z okazji otwarcia jej biura poselskiego w Poznaniu.

 

Była premier podkreśliła pomoc, jaką w swojej kampanii wyborczej otrzymała od regionalnych polityków PO.

 

- Dzisiaj role się odwróciły, czyli dzisiaj ja powinnam na ich rzecz pracować, żeby spłacić swój dług – zapowiedziała.

 

- Teraz kiedy jest okazja, kiedy mogę, będę ich wspierać, będę roznosić ulotki z nimi, będę chodzić na spotkania, odpowiadać na pytania, będę ich rekomendować – zadeklarował Kopacz.

 

Była premier zaapelowała o zagłosowanie na obecnych na jej konferencji kandydatów PO startujących do Sejmu: Waldy Dzikowskiego, Zbigniewa Ajchlera i Killiona Munyamę.

 

- Polecam wam tych ludzi, bo oni są rzetelni, bo są konsekwentni i walczą o wasze sprawy, a o swoich myślą na końcu – zachęcała wiceszefowa PE.

 

Zapowiedziała, że oprócz Poznania chce otworzyć swoje biura w Gnieźnie i Koninie - co nie oznacza, że nie odwiedzi innych miejsc.

 

Kopacz zapowiedziała, że będzie aktywnie działać w Wielkopolsce.

 

- Wierzcie mi, niekiedy będziecie mieli mnie dość - podkreśliła.

 

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego poinformowała, że w ramach swoich obowiązków w PE w nowej kadencji będzie - w sposób szczególny - zajmować się prawami dzieci, ochrony środowiska, zdrowia i pomocy międzynarodowej.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie