Poznań: 21-latek podpalił ponad 400 balotów słomy i pole żyta

Polska
Poznań: 21-latek podpalił ponad 400 balotów słomy i pole żyta
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne

21-latek podpalił ponad 400 balotów słomy na terenie Uzarzewa (wielkopolskie). Tydzień później - pole żyta. Młody piroman, zatrzymany przez policję, przyznał się do dokonania podpaleń. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jak przekazała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Swarzędzu od lipca pracowali nad sprawą podpaleń stogów słomy na terenie Uzarzewa.

 

- Do pierwszego zdarzenia doszło 8 lipca. Wówczas nieznany sprawca podpalił 400 balotów słomy. Tydzień później spłonęło pole żyta, a 6 sierpnia kolejny stóg słomy. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na łączną kwotę 33 tysięcy złotych - podała.

 

Liszczyńska podkreśliła, że sprawą podpaleń od początku zajęli się swarzędzcy policjanci, którzy ustalili sprawcę podłożenia ognia.

 

Dotychczas nienotowany

 

- Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Swarzędz, w przeszłości nienotowany przez policję - zaznaczyła Liszczyńska.

 

Jak dodała, 21-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do wszystkich podpaleń. Teraz, za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie