Ponad 600 interwencji strażaków, powalone drzewa, uszkodzone dachy. Skutki środowych wichur

Polska
Ponad 600 interwencji strażaków, powalone drzewa, uszkodzone dachy. Skutki środowych wichur
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News

Strażacy podjęli w środę 605 interwencji głównie w związku z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Najwięcej takich zdarzeń miało miejsce na Mazowszu, Śląsku i w Lubelskiem.

Strażacy minionej doby usuwali powalone drzewa tarasujące drogi, ulice i szalki kolejowe. Doszło także do uszkodzeń okryć dachów i billboardów. W środę wieczorem ponad 1600 gospodarstw nie miało dostaw prądu, ale w czwartek rano w każdym już go przywrócono.

 

Najwięcej interwencji straż pożarna podjęła na Mazowszu - 135, na Śląsku - 63 i w Lubelskiem - 51. Jak przekazał Frątczak, wiatr ustał około godziny 21 wieczorem.

 

W sumie we wtorek i w środę, kiedy nad Polską mocno wiało, strażacy wyjeżdżali do 1274 zdarzeń. Najczęściej na Mazowszu, na Śląsku, w Zachodniopomorskiem, na Podkarpaciu i w Lubelskiem.

 

Przez wtorkowe burze i silny wiatr poszkodowane zostały dwie osoby. W województwie dolnośląskim jedna osoba została raniona przez przewracające się drzewo. W woj. zachodniopomorskim natomiast obrażeń ręki doznał strażak, który uczestniczył w usuwaniu powalonego drzewa.

 

Sprawdź najnowszą prognozę pogody Polsat News:

 

  

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie