Pijani rodzice "opiekowali się" 14-miesięcznym dzieckiem

Polska
Pijani rodzice "opiekowali się" 14-miesięcznym dzieckiem
Pixabay/arembowski

Policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali wobec rodziców 14-miesięcznego dziecka, którzy opiekowali się dzieckiem, "będąc w stanie upojenia alkoholowego". Ojciec miał niemal 2 promile alkoholu we krwi, a matka 2,8 promila - przekazał w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim asp. Marcin Zagórski.

O pijanych rodzicach opiekujących się chłopcem policjanci dowiedzieli się 8 września od jednego z członków rodziny 44-letniego mężczyzny.

- Kiedy policjanci przyjechali do rodziny na miejscu zastali ojca i matkę w stanie upojenia alkoholowego. 44-letni mężczyzna miał niemal dwa promile alkoholu we krwi, natomiast 40-letnia matka 2,8 promila - powiedział asp. Zagórski, który dodał, że "w mieszkaniu znajdowało się 14-miesięczne dziecko, które płakało."

Na miejsce przyjechała siostra mężczyzny, której policjanci przekazali opiekę nad dzieckiem.

Funkcjonariusze sporządzili również rodzinie "Niebieską Kartę", co według policjanta "uruchomiło działania mające na celu sprawdzenie, czy w tej rodzinie nie dochodzi do przemocy oraz jak ojciec i matka wypełniają swoje obowiązki rodzicielskie".

Sprawą zajmie się sąd rodzinny. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie