Korwin-Mikke: LGBT to zagrożenie większe niż zmiany klimatyczne

Polska

- Nie ma żadnej ideologii LGBT. LGBT to są ludzie (...) i oni stanowią ok. 10 proc. naszego społeczeństwa - mówiła w "Wydarzeniach i Opiniach" Joanna Senyszyn (Lewica). - LGBT to zagrożenie większe niż zmiany klimatyczne - stwierdził natomiast Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja).

Prowadzący program Bogdan Rymanowski zapytał Korwin-Mikkego, czy ideologia LGBT i gender są zagrożeniem i niebezpieczeństwem. - Uważam, że to jest znacznie groźniejsze niż zagrożenie klimatyczne. Jest to próba psucia normalnego społeczeństwa. Proszę zwrócić uwagę, że ci, tfu, geje, nie mylić z homosiami, to jest zupełnie co innego, bardzo wielu gejów to nie są w ogóle homoseksualiści, oni to udają, bo to się opłaca. Oni są opłacani z Zachodu, żeby rozwalić społeczeństwo - powiedział polityk Konfederacji.

 

Jak dodał, naprawa gospodarki zajęłaby Konfederacji dwa miesiące, a "zdemoralizowanego społeczeństwa" - dwa lata.

 

- Absolutnie nie chcą niczego - mówiła Joanna Senyszyn (Lewica). - Chcą mieć tylko takie sama prawa, jak wszystkie heteroseksualne Polki i Polacy. Przecież w 15 krajach UE są związki partnerskie lub małżeństwa partnerskie i tam również świetnie się ma rodzina, także to nie ma takiego wpływu - dodała.

 

- W Sodomie było jeszcze lepiej - odpowiedział Korwin-Mikke.

 

"Eksterminować ich?" 

 

Senyszyn podkreśliła, że jest "ogromna niewiedza nt. LGBT". - Nie ma żadnej ideologii LGBT. LGBT to są ludzie, geje, lesbijski, osoby transseksualne i biseksualne i oni stanowią ok. 10 proc. naszego społeczeństwa, jest ich parę milionów. Mówienie, że "strefa wolna od LGBT", to co, należy ich eksterminować? - pytała kandydatka Lewicy do Sejmu.

 

Jak dodała, "trzeba kształcić, oswoić ten termin, bo Polacy są niepotrzebnie straszeni".

 

Korwin-Mikke powiedział natomiast, że "w Polsce są społeczeństwa np. onanistów, znacznie liczniejsze niż LGBT i nikt o nich nie pisze". Dodał, że osoby homoseksualne stanowią od 0,5 do 1 proc. społeczeństwa. - To są zawyżone liczby - stwierdził.

 

"Bezpieczna, legalna aborcja"

 

Lewica w swojej kampanii do Sejmu zaproponowała "Pakt dla Kobiet", który wśród swoich 10 postulatów zakłada m.in. legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, ustawową gwarancję refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro czy gwarantowany bezpłatny dostęp do lekarza ginekologa bez klauzuli sumienia.

 

- W Polsce ciągle jest piekło kobiet - powiedziała Senyszyn. Jak dodała, kobiety nie mają dostępu do "bezpiecznej, legalnej aborcji". Według niej, nawet w czterech legalnych przypadkach możliwości dokonania tego zabiegu, występują duże trudności w dokonaniu aborcji.

 

- Trzeba wiedzieć, że kobieta, która jest zmuszona usunąć ciążę, to i tak to zrobi - dodała. Jak podkreśliła, na całym świecie dokonuje się "52 mln aborcji rocznie, z czego połowę legalnie".

 

"Gdzie prawa mężczyzn?"

 

Korwin-Mikke zgodził się ze stwierdzeniem, że kobiety w Polsce przeżywają piekło. Jako przykład podał jednak sytuację, gdy partner zmusza kobietę do przeprowadzenia aborcji. - Jeśli byłby zakaz aborcji, nie zmusiłby jej - dodał.

 

- Druga sprawa, gdzie prawa mężczyzn? - pytał polityk Konfederacji. - To jest również moje dziecko. Jakim prawem ona zabija moje dziecko bez mojej zgody? - dodał.

 

Korwin-Mikke pytał również, czemu to on ma płacić alimenty, skoro to tylko kobieta decyduje o dokonaniu aborcji.

 

- Jak się słucha dzisiaj feministek, to palenie czarownic to był całkiem dobry obyczaj - mówił. - To ironia, oczywiście - dodał.

 

Senyszyn podkreśliła, że "aborcja legalna eliminuje aborcję nielegalną". - Zgoda na zabijanie niechcianych żon wyeliminuje nielegalne morderstwa - odpowiedział Korwin-Mikke.

 

Na koniec rozmowy Bogdan Rymanowski poruszył temat podwyższenia płacy minimalnej, co jest jedną z obietnic wyborczych PiS. - Za to tych ludzi trzeba wsadzić do kryminału - stwierdził polityk Konfederacji.

 

Pozostałe odcinki "Wydarzeń i Opinii" można obejrzeć tutaj.

zdr/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie