Kandydatka do Sejmu nie wie, ilu jest posłów. ''Próg wiekowy kandydata na prezydenta? 70?"

Polska
Kandydatka do Sejmu nie wie, ilu jest posłów. ''Próg wiekowy kandydata na prezydenta? 70?"
Radio Zet

Aktorka Dominika Figurska-Chorosińska, która kandyduje z ostatniego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Warszawa II, podczas wywiadu w Radiu Zet nie była w stanie odpowiedzieć na pytania o liczbę posłów i senatorów zasiadających w polskim parlamencie.

- Yyy… nie, nie powiem pani - odpowiedziała na pytanie o liczbę posłów kandydatka do Sejmu. Na pytanie o liczbę osób zasiadających w Senacie powiedziała natomiast: - Też nie powiem.

 

Próg wiekowy na kandydata na prezydenta? "70"

 

Spytana o to, "jaki jest próg wiekowy dla kandydata na prezydenta?" odpowiedziała: - 70. Gdy prowadząca wywiad Beata Lubecka doprecyzowała, że "chodzi jej o to, od którego momentu można startować" Figurska-Chorosińska odpowiedziała - 18.

 

Bierne prawo wyborcze pozwala ubiegać się urząd prezydenta obywatelom, którzy mają ukończone 35 lat.

 

Mazowiecki niekomunistycznym premierem? "Sprawa dyskusyjna"

 

Aktorka została również spytana o to, kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. Figurska-Chorosińska była przekonana, że to Jan Olszewski. Zdziwiona dziennikarka dopytywała, czy na pewno, czy może raczej nie był nim Tadeusz Mazowiecki, aktorka stwierdziła, że to "sprawa dyskusyjna".

Figurska-Chorosińska w wywiadzie twierdziła, że w Sejmie chciałaby się zajmować "rodziną i kulturą". "W polityce mieszkaniowej jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia" - mówiła.

jm/grz/ Radio Zet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie