"Zgwałcona 12-letnia dziewczynka powinna urodzić" - przekonywała aktorka Dominika Figurska w programie "Tak czy Nie"

Polska
"Zgwałcona 12-letnia dziewczynka powinna urodzić" - przekonywała aktorka Dominika Figurska w programie "Tak czy Nie"
Polsat News

- Kobiety przeżywają dramat usuwając ciążę - ale powinny mieć wybór - mówiła aktorka Sylwia Juszczak. Innego zdania była aktorka Dominika Figurska, która przekonywała, że w całym sporze "zapominamy o fundamentalnym prawie, prawie do życia". Jaka będzie reakcja rządu po poniedziałkowych protestach z aktorkami rozmawiała w programie "Tak czy Nie" Agnieszka Gozdyra.

Polki w całym kraju protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących prawa aborcyjnego. O "czarnym proteście" Agnieszka Gozdyra rozmawiała z Dominiką Figurską, aktorką i przeciwniczką aborcji, oraz Sylwią Juszczak, aktorką i zwolenniczką "czarnego protestu". 

 

- Dokonanie aborcji na zgwałconej młodej dziewczynce - to jest drugi gwałt - przekonywała Dominika Figurska. Aktorka broniła projektu ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Przekonywała również, że nie wszystkie kobiety będą szły do więzienia. W takie zapewnienia nie wierzyła aktorka Sylwia Juszczak.

 

 

Dominika Figurska opowiedziała się również przeciwko stosowaniu środków antykoncepcyjnych. - Nigdy w życiu nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej - przekonywała.

 

W naszej sondzie zapytaliśmy, czy rząd wystraszy się czarnego protestu? 47,5 proc. biorących udział w głosowaniu uznało, że tak się stanie. Większość jednak - 52,5 proc. - uznała, że nie.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie