Pożar szkoły podstawowej w Świerznie. Trwa akcja gaśnicza

Polska

Do zdarzenia doszło w Świerznie w okolicach Kamienia Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie). W szkole trwały lekcje, w budynku było 75 osób. Trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu jest 13 zastępów PSP i OSP.

Zdarzenie potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl oficer prasowy policji z Kamienia Pomorskiego mł. asp. Szymon Mucha. Pierwsze płomienie zauważono około godz. 13:45.

 

Ewakuacja uczniów

 

Przed przyjazdem straży pożarnej dyrekcja szkoły ewakuowała wszystkie osoby. W budynku było 10 nauczycieli i 65 uczniów. 

 

 - Na tę chwilę pożar jest opanowany, trwają działania mające na celu zlikwidować całkowicie zarzewia ognia. Trwają również prace rozbiórkowe dachu - powiedział kpt. Michał Wiaderski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Kamieniu Pomorskim.  Jak dodał, nikomu nic się nie stało. 

 

Spłonęła część poddasza 

 

- W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej pożar był rozwinięty, ogień był na dachu. Działania były bardzo trudne ze względu na bardzo duże zadymienie, ponieważ paliły się konstrukcja drewniana poddasza oraz dach pokryty papą  - dodał kap. Wiaderski. 

 

Strażak poinformował, że w pożarze spłonęła część poddasza oraz dachu, a podczas akcji gaśniczej zalane zostało trzecie piętro budynku. 

 

  

 

 

 

 

 

msl/grz/luq/pgo/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie