Kaczyński: stawką wyborów jest to, czy pójdziemy w stronę dobrobytu czy postkomunizmu

Polska
Kaczyński: stawką wyborów jest to, czy pójdziemy w stronę dobrobytu czy postkomunizmu
PAP/Adam Warżawa

Stawką wyborów parlamentarnych jest to, czy Polska pójdzie w kierunku państwa dobrobytu, sprawiedliwości i solidarności, czy też zacznie wracać w stronę postkomunizmu - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek na spotkaniu z wolontariuszami, sympatykami i członkami sztabów regionalnych PiS.

Prezes PiS podkreślił - odnosząc się do zbliżających się wyborów parlamentarnych - że "ten moment jest naprawdę szczególny". Jak dodał, "chodzi o stawkę tych wyborów", w których "zdecydujemy, w którą stronę pójdzie Polska".

- Czy pójdzie do przodu, ku rozwojowi, ku państwu dobrobytu, polskiej wersji państwa dobrobytu, ku sprawiedliwości, solidarności, czy też pójdzie w tył, zacznie wracać na tej historycznej drodze, zacznie się odwrót, odmarsz w stronę postkomunizmu, w stronę tego wszystkiego, co ograniczało nasze możliwości, co krzywdziło tak wielu ludzi, co doprowadziło do tego, że szanse tych 30 lat, które już za nami, zostały wykorzystane tylko po części - powiedział lider PiS

Według niego, ostatnie cztery lat pokazały, że "można było znacznie więcej". - Podkreślam to, bo to jest naprawdę niesłychanie ważne. Ale jeszcze ważniejsze jest to, bo przecież czasu nie cofniemy, że można bardzo dużo, także w przyszłości można zbudować ten kraj, o którym będzie można mówić, że to szczęśliwy kraj, kraj bez kompleksów, którego obywatele, jeżeli będą jeździć na Zachód, ten mityczny kiedyś Zachód, będą się czuli jak u siebie w domu, w tym sensie, że nie będzie tam lepiej niż tu - oświadczył Kaczyński.

- Tu będzie równie dobrze, a powiem wam nawet, że będzie lepiej, bo tu będzie też wolność, tu pozostanie wyspa wolności, a z tą wolnością dzisiaj w Europie jest bardzo, bardzo rożnie - ocenił Kaczyński.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie