Trzaskowski: w niedzielę otwarcie trzech stacji II linii metra

Polska
Trzaskowski: w niedzielę otwarcie trzech stacji II linii metra
Polsat News

W niedzielę otwarcie trzech stacji metra na stołecznym Targówku - poinformował na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Pozwolenie na użytkowanie trzech stacji metra zostało wydane - poinformował w piątek podczas konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Już dzisiaj mogę Państwa zaprosić w niedzielę na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i będziemy mogli nim (metrem - PAP) pojechać za darmo - powiedział Trzaskowski w nagraniu zamieszczonym na Twitterze. Przypomniał również, że ta inwestycja kosztowała ponad miliard złotych z czego trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej.

 

 

Prezydent stolicy wspomniał również o planach związanych ze stacjami metra na Woli.

 

- Mamy nadzieję, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli oddać kolejne stacje, tym razem na Woli - dodał.

 

Otwierane w niedzielę stacje to Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. W tym tygodniu wojewoda poinformował, że pozytywnie zakończyły się kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku, W piątek podczas konferencji prasowej przekazał, że pozwolenie na ich użytkowanie zostało wydane.

 

Zmiany także w komunikacji naziemnej

 

Z kolei Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru budowlanego Marzena Dębowska dodała, że pozwolenie na użytkowanie stacji jest warunkowe, co oznacza, że inwestor, czyli miasto zobowiązane jest m.in. do demontażu tymczasowych instalacji służących do budowy metra, a także do wykonania niezbędnych robót uszczelniających w ciągu trzech lat.

 

W związku z otwarciem nowego odcinka metra, mieszkańców stolicy czekają zmiany także w komunikacji naziemnej. W przyszłym tygodniu wiele linii autobusowych zmieni swoje trasy, by obsłużyć nowo otwarte stacje. Niektóre natomiast znikną z rozkładu jazdy.

 

Część przystanków zmieni również swoje nazwy, by zgadzały się z nazwami zlokalizowanych nieopodal stacji metra. 

dc/wka/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze