Firmy budujące drogi szykują procesy o dodatkowe pieniądze

Biznes
Firmy budujące drogi szykują procesy o dodatkowe pieniądze
Polsat News

Firmy budowlane przygotowują się do sądowej walki o dodatkowe płatności do nierentownych kontraktów na budowę dróg - pisze piątkowy Puls Biznesu. Gazeta zauważa, że roszczenia te mogą trafić do międzynarodowych kancelarii prawnych.

Jak mówi gazecie szef Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa Jan Styliński, wysokości roszczeń nie można precyzyjnie ocenić, ale można szacować, że problem będzie dotyczył inwestycji publicznych o wartości rzędu 60 mld zł. Jego zdaniem, oznacza to, że wartość samych roszczeń wyniesie co najmniej 4 mld zł.

 

Drogowcy argumentują, że w trakcie realizacji kontraktów wystąpiły okoliczności, których nie można było przewidzieć. Gazeta przypomina, że kumulacja robót drogowych przyczyniła się do wzrostu cen materiałów i robocizny.

 

Puls Biznesu pisze również, że na rynku pojawiły się brytyjskie fundusze, zazwyczaj powiązane z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, które proponują wykup roszczeń za część wartości. Dzięki niemu firmy mogłyby poprawić płynność, a o pieniądze w sądzie walczyłby fundusz

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie