Czerwone ferrari pędziło niemal 180 km/h. Dogonili je policjanci z grupy "SPEED" [WIDEO]

Polska

Patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 86 funkcjonariusze zauważyli jadące lewym pasem czerwone ferrari. Pomiar wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h. 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 86 zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania pirata drogowego.

 

Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h. Zatrzymany mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

 

Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM

 

Śląska policja przypomina, że od dwóch miesięcy działa specjalna grupa "SPEED", mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach.

 

Katowiccy policjanci z grupy "SPEED" wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie